Frissítve
2023. március 1.
A rendezvény ünnepi hangulatát tehetséges tanulók előadásai alapozták meg.
A Kodály Zoltán Tagiskola gyönyörű hangú Gyermekkara örvendeztette meg a konferencia résztvevőit, vezényelt a Tagiskola tanára, Karácsonyné Kaposi Ida.
A Gagarin székhely iskola 5. osztályos tanulója, Bakos Réka, Déry Tibor : Elveszett az „E” betű című novelláját mondta el. Felkészítő tanára: Kadlótné Hulitka Julianna.
Dancsok Lilla a Kodály Zoltán Tagiskola 3. b. osztályos tanulója népdalcsokrot énekelt.Felkészító tanára: Valecsikné Tamás Zsuzsanna.
A konferencia résztvevőit Simon Tibor igazgató úr köszöntötte.
Ezután Dudok Györgyné bemutatta a Tehetségpont eddigi tevékenységét.
A konferencia neves előadói Dr. Heimann Ilona, az ELTE Pedagógiai és Pszichológiai karának főiskolai docense: „ A pedagógus szerepe a tehetséggondozásban” címmel mondta el gondolatait, dr. Dávid Mária az Eszterházy Károly Főiskola Pszichológiai Tanszékének főiskolai tanára: „Tehetséges vagyok? Mit csináljak?” címmel tartott előadást. Minden hallgatót magával ragadott dr. Mező Ferenc, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetének egyetemi adjunktusa, a Kocka Kör Egyesület elnöke, aki a „Tehetséggondozás és tanulásfejlesztés” fontosságát hangsúlyozta. Délután Hollóné Jánosi Éva az Arany János Tagiskola tanára, szaktanácsadó, „ Tanulásmódszertan” témában, Tamás István a Sárospataki Református Gimnázium informatikai tanára: „E-learning a tehetséggondozásban”, Mentler Mariann a Magyar Géniusz Projektiroda Képzési és képzésszervezési munkacsoport vezetője: ”A Magyar Géniusz Projekt tehetségsegítő képzéseinek célja, a résztvevők tehetséggondozó munkájának további segítése” témában tartottak szekcióülést. A Gagarin Iskola aulájában Somoskői Andrea, a Bóna Kovács Károly Tagiskolában működő Kézműves tehetséggondozó műhely vezetője, kiállította a tanítványaival eddig elkészített munkadarabokat, melyeket minden érdeklődő megcsodált.
A TÁMOP pályázat keretében 28 nevelő dolgozott ki a tantárgyaknak megfelelő feladatbankot, különböző szinteken. Ezeket a feladatokat a kollégák bármelyik órán, az aktuális témáknál felhasználhatja, különböző tudásszintű tanulók esetében. A feladatbankok a neten ingyenesen elérhetőek lesznek, regisztrációra lesz csak szükség.